Zabiegi łączące relaks ze zdrowiem – czy to możliwe?

Z pewnością każdy lubi raz na jakiś czas pozwolić sobie na relaks oraz komfort na różne sposoby. Jedni preferują aktywny wypoczynek, a inni nieco spokojniejszy. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku relaks może okazać się dobrym momentem na zadbanie o własne zdrowie. W jaki sposób? Tego dowiecie się z poniższego tekstu o pomysłach na prozdrowotny wypoczynek – zachęcamy do lektury!

 

Przyjemne z pożytecznym, czyli masaż gorącymi kamieniami

Zanim przekonamy się, jakie korzyści płyną z masażu kamieniami, warto opowiedzieć nieco o ich historii. Zabieg ten wywodzi się z Dalekiego Wschodu, a konkretniej ze starożytnych Indii, w których wierzono, że w ciele człowieka znajduje się 7 czakr. To właśnie w tych punktach zgodnie z tradycją kładzie się rozgrzane kamienie, co ma pozwolić na pozbycie się negatywnej energii z organizmu. Jak współcześnie wygląda masaż i jakie są jego korzyści? Oczywiście w pierwszej kolejności warto zauważyć, że to doskonała forma relaksu. Zabieg pozwala na zapewnienie odprężenia dla zmęczonych mięśni, a dodatkowo reguluje oddech. Powszechnie poleca się go dla osób, które mają stresującą pracę. Ponadto masaż kamieniami poprawia wygląd skóry oraz jej dotlenienie.

 

 

Terapia hiperbaryczna – relaks czy zdrowie?

Choć jest powszechnie użytkowana w medycynie, czy komora hiperbaryczna może być wykorzystywana wyłącznie do specjalistycznych zabiegów? Niekoniecznie! Tego rodzaju terapia może okazać się świetnym pomysłem, jeśli chodzi o zapewnienie sobie chwili relaksu. Podczas odpoczynku polegającego na drzemce lub możliwości czytania książki w komorze, ciało pacjenta jest utleniane, a tym samym poprawie ulega jego kondycja oraz ogólne zdrowie. To dobry sposób na pobudzenie uśpionych komórek, a także przywrócenie im prawidłowego funkcjonowania.

 

Coś dla łasuchów, czyli aromatyczny masaż czekoladą

Masaż czekoladą to kolejny zabieg, który doskonale łączy przyjemne z pożytecznym. W jaki sposób? Z jednej strony pozwala na zapewnienie niezwykłych chwil relaksu, a z drugiej umożliwia poprawę stanu zdrowia całego organizmu. Dzięki temu, że kakao zawiera duże ilości flawonoidów, które mają działanie przeciwutleniające, zatrzymuje starzenie się skóry. Tym samym masaż czekoladą ujędrnia, odmładza, a także wygładza cerę. Ponadto zawartość kofeiny skutecznie pomaga w pozbyciu się nadmiaru tkanki tłuszczowej. A co z samym relaksem? Do ciepłej czekolady przeznaczonej do masażu dodawane są specjalne olejki aromaterapeutyczne, które są wcierane w kolejne części ciała. Umożliwia to odprężenie mięśni, ich rozluźnienie, a dodatkowo zwiększenie ilości endorfin, czyli tak zwanego hormonu szczęścia.

 

Jak widać, różnego rodzaju terapie mają zarówno działanie relaksujące, jak i zdrowotne. Dzięki temu można mieć pewność, że wszelkie zabiegi są całkowicie kompleksowe oraz opłacalne. Niezależnie od tego, czy chodzi o masaż czekoladą, kamieniami, czy też terapię w komorze hiperbarycznej w Warszawie – cena usług jest praktycznie zawsze atrakcyjna, jeżeli weźmie się pod uwagę wiele prozdrowotnych atutów.

Dodaj komentarz

Copyright 2021 - gabinet-masaz.pl