Komora hiperbaryczna

Zastosowanie tlenoterapii hiperbarycznej

Tlenoterapia hiperbaryczna polega na dostarczaniu do organizmu bardzo dużej ilości czystego tlenu, w warunkach zwiększonego ciśnienia. Podczas zabiegu wtłaczany do komory tlen dociera do chorych i niedotlenionych tkanek i narządów, co wpływa na ich poprawne funkcjonowanie, wspomagając jednocześnie leczenie wszelkich schorzeń, chorób oraz gojenie ran. To jedna z najbardziej efektywnych metod dostarczania tlenu do wszystkich komórek ciała. Tlenoterapia hiperbaryczna znalazła zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny, stanowiąc w niektórych jednostkach chorobowych podstawową formę terapii, w innych będąc użyteczna jako leczenie wspomagające.

Kardiologia

Nie tylko wspomaga pracę zdrowego serca, ale także poprawia efekty leczenia chorób układu sercowo-naczyniowego: zwiększa dopływ tlenu do serca pomagając przywrócić krążenie w obszarach z zakrzepami, oraz zapobiega uszkodzeniom i atakom mięśnia sercowego, m.in. u osób z zespołem wieńcowym.

Sport

Gwarantuje szybką regenerację po ciężkim, wysiłkowych treningu, redukuje deficyt tlenowy i pozwalają szybciej wrócić do formy po ewentualnej kontuzji. Zwiększa się także ilość molekuł ATP (tzw. paliwa mięśniowego) oraz zanika efekt zakwaszenia mięśni. Poprawia metabolizm i zmniejsza poziom odwodnienia organizmu.

Odmładzanie

Zapobiega przedwczesnemu starzeniu się! Działa stymulująco na fibroblasty, które odpowiedzialne są za syntezę m. in. kolagenu i elastyny, czyli włókien zapewniających elastyczność skórze. Spowalnia proces degeneracji ustroju i doprowadza składniki odżywcze do odległych i niedotlenionych komórek ciała.

Dziecięce porażenie mózgowe

Włoscy lekarze zastosowali tlenoterapię hiperbaryczną w leczeniu płodu w łonie matki. Był to rok 1988. Zaskakujące było to, że wykazano zmniejszenie uszkodzenia mózgu po zakończeniu terapii. Pacjentki były hospitalizowane przed 35. tygodniem i poddawane terapii hiperbarycznej co 2 tygodnie przez 40 minut. Zaobserwowano poprawę w biofizjologicznym profilu płodu już po drugim zabiegu. Rehabilitacja mózgowego porażenia dziecięcego obejmowała 20 sesji 1-godzinnych, o ciśnieniu atmosferycznym 1,5 ATA (100% tlenu), raz lub dwa razy na dobę. Końcowe wyniki wykazały znaczne zmniejszenie spastyczności — o 50% u 94,78% pacjentów!

Neurologia

Dotlenia mózg i zwiększa jego aktywność. Redukuje obrzęki mózgu, stymuluje pracę całego układu nerwowego, pobudza do życia oraz przywraca prawidłowe funkcjonowanie uśpionych komórek, poprawia warunki przepływu w mikrokrążeniu. Wspomaga rehabilitację po wylewach i udarach.

Stomatologia

Poprawia ukrwienie w uszkodzonej tkance, wzmacnia efekt działania antybiotyków i sulfonamidów (środków odkażających), a ponadto zwalcza infekcje i dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych do miejsca infekcji. Pomaga także zabić bakterie beztlenowe - przyczynę najgorszych zakażeń ran.

Chirurgia

Pomaga zminimalizować ryzyko powikłań i skraca czas rekonwalescencji poprzez: ośmiokrotny wzrost komórek macierzystych, które wykazują zdolność regeneracji, tworzenie nowych naczyń krwionośnych (angiogeneza), stymulacje aktywności leukocytów i niedopuszczenie do powstania infekcji. Pobudza stymulację fibroblastów, które odpowiedzialne są za syntezę m.in. kolagenu i elastyny, czyli włókien zapewniających elastyczność skórze, zwiększenie utleniania i przepływu krwi w tkankach niedotlenionych.

Dermatologia

Lista podstawowych wskazań obejmuje: spowalnianie procesów starzenia, zdecydowanie przyspiesza regenerację po zabiegach z zakresu dermatologii estetycznej (np. mezoterapia), łuszczyca, wysypka, rumień, grzybica skóry, AZS (atopowe zapalenie skóry),trądzik, trądzik różowaty, choroby z autoagresji (np. pokrzywka),alergie, zakażenia bakteryjne.

Onkologia

Zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia uszkodzeń inicjujących powstanie nowotworu, oczyszcza organizm z toksyn i metali ciężkich, czyli substancji rakotwórczych, obniża poziom białka C-reaktywnego, czynnika martwicy nowotworów (TNF-alfa) i innych markerów stanu zapalnego w organizmie.

Ortopedia i Reumatologia

Działa stymulująco na fibroblasty, które syntezują kolagen, elastynę i glikozaminoglikany. Pobudza aktywność osteoklastów i przyspiesza wzrost kości. Sprzyja szybszej regeneracji i skróceniu czasu rekonwalescencji. Znacząco zmniejsza możliwość powikłań przy gojeniu urazów kończyn.

Autyzm

Amerykańscy lekarze z dumą relacjonują efekty tlenoterapii, podkreślając wyraźnie zauważalną poprawę stanu dzieci z autyzmem - lepszy kontakt wzrokowy, usprawnienie funkcjonowania społecznego i rozumienia języka. Poprawa nastroju, zmniejszenie lękliwości i rozdrażnienia, poprawa szybkości kojarzenia i reakcji, większe zaangażowanie i koncentracja.

Aby zapewnić naszym pacjentom jak najbezpieczniejszy i najbardziej komfortowy z możliwych czas spędzony podczas zabiegu tlenoterapii zaopatrzyliśmy nasz gabinet w specjalistyczną  komorę hiperbaryczną firmy Hipermedico- Hyper One. Komora ciśnieniowa miękka o średnicy 90 cm jest najnowocześniejsza w swojej klasie o rewelacyjnych parametrach co gwarantuje komfort podczas zabiegu, zarówno jednej osobie dorosłej, jak i dziecku, które potrzebuje opieki rodzica. Możliwość pełnej personalizacji zabiegu oraz zastosowania bardzo wysokich ciśnień do 1,5 ATA pozwala znacząco spowolnić proces degeneracji organizmu i zapobiega przedwczesnemu starzeniu się. Ideą hiperbarii tlenowej jest wykorzystanie naturalnych zdolności organizmu do regeneracji i samoleczenia. Poprzez dostarczenia większej ilości tlenu, który uczestniczy w wielu reakcjach chemicznych stanowiących podstawę procesów fizjologicznych niezbędnych do zachowania równowagi organizmu, wspieramy wrodzone możliwości tkanek.
komora hiperbaryczna warszawa
Copyright 2021 - gabinet-masaz.pl