Masaże

Masaż klasyczny/leczniczy

spriteimg_op

Tym z Państwa którzy cierpią na ból i napięcia w ciele polecam masaż leczniczy oparty na popularnym masażu klasycznym. Masażem klasycznym nazywamy zespół różnych zabiegów manualnych, które w sposób mechaniczny, przez powierzchnię ciała działają na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki oraz wiązadła stawowe, a także w postaci zmian odruchowych na układ krążenia, nerwowy, wewnątrzwydzielniczy, do narządów wewnętrznych włącznie. Masaż klasyczny jest najstarszą metodą leczenia fizykalnego. Ma ogromne znaczenie w profilaktyce i usprawnianiu organizmu. Często leczy bądź wspomaga leczenie wielu chorób. Jest oparty jest na technikach ręcznych: głaskaniu, ugniataniu, rozcieraniu, rozciąganiu czy uciskaniu. Rodzaj masażu klasycznego powinien być dobrany odpowiednio do istniejącego zaburzenia lub choroby. Najczęściej masaże klasyczne (częściowe lub całościowe) stosuje się w seriach składających się z kilku zabiegów wykonanych w krótkim okresie czasu. Przykładowo 10 – 15 zabiegów codziennie lub co drugi dzień.

Masaż relaksacyjny

spriteimg_op

Osobom zestresowanym, żyjącym w ciągłym biegu polecam masaż relaksacyjny.
Jest to masaż całego ciała bazujący na technikach masażu klasycznego, którego zadaniem jest maksymalne rozluźnienie napiętych mięśni, rozładowanie skumulowanych napięć wynikających ze stresu dnia codziennego, czyli w efekcie relaks i odprężenie organizmu.

Masaż gorącymi kamieniami

spriteimg_op

Masaż gorącymi kamieniami jest połączeniem masażu relaksacyjnego, termoterapii, akupresury i aromaterapii. Poprzez połączenie kojącego dotyku kamieni z odpowiednimi technikami masażu uzyskuje się efekt głębokiego relaksu i złagodzenia napięcia mięśni. Działa kojąco i rozluźniająco na całe ciało. Masaż opiera się na teorii przepływu energii przez ciało. Ciepłe kamienie wulkaniczne w kontakcie z ciałem głęboko rozgrzewają organizm, przyśpieszają krążenie krwi, rozluźniają napięcia mięśniowe, działają relaksująco i odprężająco na całe ciało.
Zabieg ten polecany jest w szczególności osobom zestresowanym, przemęczonym, o podwyższonym napięciu mięśniowym.

Masaż Lomi Lomi Nui

spriteimg_op

Dla tych, którzy pragną spróbować masażu orientalnego polecam masaż Lomi Lomi Nui – to relax dla ciała i balans dla duszy. Charakterystyczne dla tej techniki jest masowanie przedramionami i wykonywanie tanecznych ruchów przez co charakteryzuje się wyjątkową harmonią i pięknem. Masaż Lomi Lomi działa na wszystkich poziomach ludzkiego bytu. W sferze fizycznej pobudza krążenie, uelastycznia zesztywniałe stawy, zmiękcza stwardniałe tkanki powodując ogólne odprężenie i zrelaksowanie. Lomi Lomi wpływa pozytywnie na dolegliwości układu krążenia, układu trawiennego, kostnego czy moczowo-płciowego. Ludzie z chronicznymi dolegliwościami dzięki masażowi mogą pozbyć się bólu a systematyczne zabiegi przyczyniają się często do całkowitego powrotu do zdrowia.

Masaż czekoladowy – NOWOŚĆ!!!

spriteimg_op

Masaż czekoladą należy do zabiegów działających zbawiennie na ciało i psychikę człowieka. Opiera się na technikach masażu klasycznego. Wykonywany jest na bazie olejku migdałowego oraz naturalnej czekolady, obfitującej w żelazo, magnez, cynk, wapń. Zabieg ten pobudza krążenie krwi w skórze, ponadto zmniejsza obrzęki oraz przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Doskonale nawilża i odżywia skórę, a aromat wypełniający gabinet podnosi poziom endorfin czyli hormonów szczęścia. Seria masaży gorącą czekoladą wskazana jest osobom odchudzającym się, ale także przemęczonym i zestresowanym.

Masaż dla kobiet w ciąży

spriteimg_op

Jest to masaż delikatny, z wykorzystaniem technik masażu relaksacyjny, który uwalnia od bólu i dolegliwości pojawiających się w czasie ciąży, a także pozwala zrelaksować się i zadbać o swoje ciało w tak obciążający dla niego okresie.

Masaż bańką chińska

spriteimg_op

Dla kobiet pragnących pozbyć się „pomarańczowej skórki” polecam masaż bańką chińska jest to masaż modelująco-wyszczuplający łączy on techniki energicznego rozcierania, ugniatania i oklepywania tkanki tłuszczowej z technikami podciśnieniowego masażu bańką chińską w miejscach tego wymagających w celu jej rozbicia oraz ujędrnienia wiotkich partii. Podciśnienie wytwarzane w bańce chińskiej sprawia, że skóra i okoliczne tkanki są zasysane, dzięki czemu uzyskuje się intensywne przekrwienie tkanek i znaczną poprawę stanu skóry. Masaż bańkami chińskimi pobudza krążenie krwi oraz płynów ustrojowych i pomaga pozbyć się toksyn. W wyniku przyspieszonych procesów przemiany materii szybko następuje zredukowanie tkanki tłuszczowej. Masaż z wykorzystaniem bańki chińskiej ma szczególne zastosowanie w kuracjach antycellulitowych. Masaż bańkami chińskimi powoduje silne, miejscowe przekrwienie co może prowadzić do zaczerwienienia skóry, a nawet mogą pojawić się niewielkie siniaki. Pierwsze zabiegi mogą przynieść ból. Masaż bańką chińską trwa ok. 15 – 30 minut, powinien być wykonywany w 10-12 seriach, z odstępami między kolejnymi zabiegami nie rzadziej niż 3 dni. Profilaktycznie jednak przynajmniej 1 raz w tygodniu.

BOA – masaż uciskowy (presoterapia)

spriteimg_op

Aparat do sekwencyjnego masażu uciskowego – BOA umożliwia przeprowadzanie zabiegów masażu pneumatycznego, masażu limfatycznego, masażu pulsacyjnego. Masaż przy pomocy urządzenia BOA to cudowny sposób na wymodelowanie nóg, bioder, pośladków, ramion a także pozbycie się obwisłej skóry oraz cellulitu. Masaż ten polecany jest również u osobą u których występują obrzęki i ociężałość nóg jak i problem z krążeniem.

Aparat ten to specjalnie skonstruowane rękawy wypełniane powietrzem, w którym pod ciśnieniem powstają fale uciskowe pobudzające krążenie limfy. W czasie zabiegu delikatny bezpośredni nacisk wywierany jest na stawy skokowe, łydki, kolana, pośladki aż do talii. Zabiegi mają silny wpływ na organizm, sprzyjają reabsorpcji płynów śródmiąższowych. Usuwają zalegające toksyny, stymulują drenaż żylny i limfatyczny oraz wpływają na uelastycznienie i odżywienie tkanek. Po zabiegu ciało jest odprężone i ożywione. Znikają obrzmienia i obrzęki nóg, ustępuje uczucie ociężałości.

Facemodeling – NOWOŚĆ ! ! !

spriteimg_op

Jest to w pełni naturalna i holistyczna metoda wielotkankowej odnowy biologicznej twarzy. Pomaga przywrócić młody i zdrowy wygląd twarzy, zapobiegając jej biomechanicznemu starzeniu, wpływając przy tym na harmonię i witalność całego organizmu. Poprzez uwolnienie napięć i blokad mięśniowych nie tylko w jej obszarze uzyskujemy poprawę całej bioestetyki oraz postawy naszego ciała, co ma znaczący wpływ na ogólne polepszenie kondycji najgłębiej położonych tkanek. Dzięki wielopłaszczyznowej i wielotkankowej pracy, jesteśmy w stanie uzyskać widoczny efekt, już po jednej sesji zabiegowej. Terapia ta stanowi idealną alternatywę dla inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej jest to tzw. NATURALNY BOTOKS

Na sukces i skuteczność tej metody składa się szereg unikalnych technik tj.:

– Mioplastyka

– Akupresura

– Masaż interplastyczny ( stosowany wewnątrz naszej twarzy tzw. „Transbukalny”)

– Kinesiotaping estetyczny

 

Sesja terapeutyczna Facemodelingu pozwala na:

– Odmłodzenie i regenerację najgłębiej położonych tkanek

– Zmniejszenie lub pozbycie się zmarszczek mimicznych

– Zniwelowanie obrzęków i worków pod oczami

– Korektę kształtu i symetrii twarzy

– Podniesienie policzków

– Korektę: „bruzd nosowo-wargowych”, „opadających powiek” oraz „drugiego podbródka”

– Podciągnięcie brwi a nawet powiększenie oka

– Wydłużenie szyi i zniwelowanie zmarszczek poprzecznych

– Przywrócenie gładkości , elastyczności oraz kolorytu skóry

– Likwidacja „wdowiego garbu”

Facemodeling to doskonała alternatywa dla zabiegów inwazyjnych. Dzięki zastosowaniu unikalnych technika modelowania twarzy uzyskujemy całkowicie naturalny, a przy tym trwały efekt odmładzania twarzy. Podczas konsultacji zostają dobrane i zastosowane odpowiednie techniki dopasowane do kształtu i indywidualnych potrzeb danej twarzy , stąd każda sesja zabiegowa może przebiegać zupełnie inaczej.

Japoński CosmoLifting Odmładzający

spriteimg_op

Japoński CosmoLifting jest naturalną i nieinwazyjną metodą odmładzania twarzy, bazującą na terapeutycznym masażu mięśni, opracowanym przez Lone Sorensen, i wykonywanym przy użyciu wyłącznie ekologicznych i naturalnych produktów kosmetycznych. Zabieg polecany jest kobietom i mężczyznom w każdym wieku – doskonale działa jako metoda zapobiegania utracie kolagenu i powstawaniu zmarszczek oraz zmniejsza efekty starzenia się skóry dojrzałej. 
Istotą japońskiego CosmoLiftingu jest masaż mięśni oraz stymulacja 21 tradycyjnych punktów akupresury twarzy w połączeniu z liftingiem oraz drenażem limfatycznym. Podczas zabiegu stosowane są naturalne olejki, maseczki które wykazują silne działanie regenerujące. W efekcie japoński CosmoLifting jest jedynym masażem twarzy, który oprócz działania kosmetyczno-estetycznego wykazuje dobroczynne działanie zdrowotne na cały organizm człowieka.

Japoński CosmoLifting daje natychmiastowe efekty w postaci poprawy owalu twarzy, likwidacji obrzęków i wyrównaniu kolorytu skóry. Zabieg pobudza głębsze warstwy naskórka do regeneracji, usuwa toksyny, tonizuje i ujędrnia skórę, minimalizuje cienkie linie i spłyca zmarszczki głębokie, pomaga eliminować przebarwienia i trądzik, a także działa rozświetlająco i odświeżająco na cerę.
Oprócz korzyści kosmetycznych japoński CosmoLifting, jako metoda głęboko relaksująca, poprawia samopoczucie psychofizyczne człowieka, sprzyja procesom samoregulacji organizmu oraz eliminacji schorzeń o podłożu hormonalnym i neurologicznym.

Przeciwwskazaniem do masażu są: zmiany dermatologiczne twarzy uniemożliwiające wykonywanie zabiegów obejmujących całą twarz (np. stany zapalne skóry, świeże niezagojone blizny i rany, itp.) oraz odbyte w przeciągu ostatnich 2-4 tygodni zabiegi medycyny estetycznej w obrębie twarzy: operacje, kwas hialuronowy, wstrzykiwanie tłuszczu, itp.; botoks – minimum 6 miesięcy.

Zalecana jest wykonanie 6 – 12 zabiegów, wykonywanych 1 – 2 razy w tygodniu.

Przeciwzmarszczkowy masaż twarzy Dyskami Solnymi

spriteimg_op

To nieinwazyjny masaż, która spowalnia procesy starzenia skóry, wygładza zmarszczki i daje efekt naturalnego napięcia skóry, zdecydowanie poprawiając wygląd twarzy. Zabieg ten stanowi połączenie silnie działającego głębokiego masażu mięśni twarzy z elementami refleksoterapii twarzy. Dzięki zastosowaniu specjalnej techniki masażu oraz uwolnieniu minerałów zawartych w dyskach, zabieg wpływa korzystnie na wygładzenie zmarszczek i odzyskanie naturalnego piękna twarzy. Pobudzone zostają funkcje witalne mięśni i skóry twarzy, następuje detoksykacja oraz dotlenienie komórek. Masaż ten zapobiega wiotczeniu skóry, zwiększa elastyczność mięśni, pobudza przepływ limfy i krwi, opóźnia proces pojawiania się zmarszczek. Wykonywany jest przy użyciu olejku oraz dysków i kul solnych. Masaż może być uzupełnieniem Cosmoliftingu Japońskiego.

Zabiegi pielęgnacyjne na ciało

Peeling całego ciała – NOWOŚĆ!!!

spriteimg_op

Peeling cukrowy to delikatne, mechaniczne usunięcie obumarłych komórek i zanieczyszczeń z powierzchni skóry w celu przyspieszenia odnowy i regeneracji naskórka co gwarantuje zachowanie młodego i zdrowego wyglądu skóry, dodatkowo nawilża odżywia skórę zostawiając jedwabistą w dotyku ciało. Wspaniale przygotuje skórę przed „kąpielą słoneczną” czy aplikacją kremów, balsamów samoopalających pozwalając tym samym na równomierne rozłożenie i wchłonięcie preparatu.

Do wyboru : peeling czekoladowy, kawowy, grejpfrutowy, arbuzowy.

Czekoladowy Relaks – NOWOŚĆ!!!

spriteimg_op

Zabieg czekoladowy, przy użyciu prawdziwej czekolady z dodatkiem olejku migdałowego, to prawdziwa uczta dla ciała i ducha. Czekolada działa przeciwstarzeniowo przez skuteczną ochronę antyoksydacyjną. Dzięki głębokiemu aromatowi zabieg korzystnie wpływa na zmysły i psychikę, pobudza wydzielanie endorfin, dzięki czemu działa antydepresyjnie. Skóra po zabiegu pachnie czekoladą jest gładka i aksamitnie nawilżona. Podczas zabiegu nastrój polepsza się pod wpływem słodkiego aromatu czekolady.

W skład zabiegu wchodzi cukrowy peeling całego ciała, kolejnym etapem jest nałożenie maski na bazie czarnej czekolady który kończy się owinięciem w folię aby wchłonęły się wszystkie właściwości czekolady a po ok. 30 min wykonujemy 50 min. masaż relaksacyjny całego ciała.

Aromatyczna Kawa – NOWOŚĆ!!!

spriteimg_op

Jest to zabieg oczyszczający, wspomagający usuwanie toksyn z organizmu i przyśpiesza przemianę materii. Kawa jest naturalnym antyoksydantem, posiada również właściwości antycellulitowe i wyszczuplające. Po terapii kawowej skóra jest lepiej ukrwiona i dotleniona, dzięki czemu staje się bardziej jędrna, gładka i odmłodzona. Dodatkowo niezwykle aromatyczny zapach świeżo zmielonej kawy poprawia samopoczucie, działa pobudzająco i orzeźwiająco.

W skład zabiegu wchodzi cukrowy peeling całego ciała na bazie naturalnej kawy, kolejnym etapem jest nałożenie kawowej maski na całe ciało oraz owiniecie ciała w folię, po upływie ok. 30 minutach rozpoczynamy 50 minutowy relaksacyjny masaż całego ciała.

Soczyste Orzeźwienie – NOWOŚĆ!!!

spriteimg_op

Zabieg mocno nawilżający dla skóry suchej i pozbawionej elastyczności oraz blasku, zalecany dla osób przepracowanych, osłabionych. Naturalną i skuteczną pielęgnację zapewnia zawarty w kosmetykach ekstrakt z arbuza, dzięki któremu rytuał zabiegowy służy głębokiej regeneracji skóry, intensywnie i długotrwale nawilża, odżywia oraz dotlenienia komórki. Zabieg Soczyste Orzeźwienie to idealna propozycja na relaks i odprężenie wśród kuszących aromatów, które pobudzają zmysły i koją nerwy.

W skład zabiegu wchodzi arbuzowy peeling całego ciała, kolejnym etapem jest nałożenie arbuzowej maski na całe ciało i owinięcie folią na ok 30 min. Zabieg zakończony jest 50min. relaksacyjnym masażu całego ciała.

Copyright 2021 - gabinet-masaz.pl